Virsbūves pulēšana

Automašīnu virsbūves (vairums) ir klātas ar laku. Ārējo apstākļu ietekmē laka izbalē, sašvīkājas, tādejādi zaudējot savu sākotnējo spīdumu un izskatu.
Lai atgūtu automobiļa sākotnējo spīdumu(izskatu), izmanto krāsojuma(lakas) pulēšanu. 

Atpiķošana un ievaskošana

Piedāvāju arī atpiķot auto virsbūves un pēc tam tās ievaskot. Šis ir profilaktisks pasākums, kuru vajadzētu veikt vismaz reizi gadā. Pēc atpiķošanas virsbūve tiek ievaskota. "Piķis" ir asfalta seguma šķidrā daļa. Tā noņemšanai izmantoju silikona noņēmēju vai t.s. "clay bar" tehnoloģiju. Svarīgi ir attīrīt virsbūvi, neradot jaunus bojājumus lakas slānī. 

Par procesu

Svarīgi ir apstrādāt tīru virsmu, tāpēc pirms pulēšanas automobiļa virsbūve tiek nomazgāta, atpiķota un, lai izvairītos no citu detaļu(piemēram, plastmasas) nosmērēšanas ar pastu, tās tiek aplīmētas.

Tālāk seko švīku izņemšanas proces ar "slapjā smilšpapīra" metodi. Tiek slīpēta laka švīku apvidū, kā rezultātā švīkas "izņemās". Laka kļūst matēta, negluda. "Izņemt" ir iespējams švīkas, kas nav skārušas pašu krāsojumu(dziļumā), bet ir lakas biezumā. Lai pārliecinātos, vai švīku var izpulēt,  pietiek pavilkt ar nagu perpendikulāri tās virzienam => Ja nags "ķeras", tad, visticamākais, ka švīku nevarēs izpulēt. 

Attēlā parādīta "slapjā smilšpapīra" slīpēšanas metode.

Pēc švīku slīpēšanas seko pati pulēšana, kuras rezultātā tiek nopulēta smilšpapīra saslīpētā virsma un laka iegūst izcilu spīdumu.

Jāpiebilst, ka pulēšana noņem arī hologrammu (jeb t.s. saules zaķīšus), kas ir izteikti redzama uz tumšas krāsas virsbūvēm. (Skat attēlu)

Pēc virsbūves pulēšanas tiek sniegti padomi tālākai virsbūves kopšai. 

Lukturu pulēšana

Ārējo apstākļu ietekmē automobiļu priekšējie(arī aizmugurēji) plastmasas lukturi izbalē un zaudē gan estētiskās īpašības (kļūst matēti, sašvīkājas), gan arī ievērojami samazina gaismas caurlaidību, tādejādi pasliktinot redzamību diennakts tumšajā laikā. 

Lukturu pulēšana, tāpat kā virsbūves pulēšana, sastāv no vairākiem soļiem, kurus secīgi veicot, tie atgūst savu spīdumu un gaismas caurlaidību. 


Lukturu pulēšanas proces sevī ietver:

1.lukturu nomazgāšanu un aplīmēšanu (lai nesabojātu apkārt esošās detaļas)

2.slapjo slīpēšanu(retos, smagos gadījumos arī sauso) ar vairākiem smilšpapīriem P1000-P1500-P2000-P2500

3.pulēšanu ar vairākām abrazīvām pastām

4.ievaskošanu vairākos slāņos


Cenas

Cena par vienas automašīnas virsbūves pulēšanu variē no 50-200EUR. Viss ir atkarīgs no virsbūves tipa un krāsas, piemēram, dzeltenas krāsas hečbeka (kā piemēru varu minēt VW Golf III) virsbūves nopulēšana izmaksātu 60EUR, savukārt melna 5. sērijas BMW universāļa (E61) pulēšana izmaksātu 180EUR. Līdz ar to arī laiks, kurā darbs tiek paveikts variē no 6 līdz pat 24 stundām (vieglajiem automobiļiem). 


Cena par vienu nopulētu lukturi 10-20EUR. Atkarīgs no luktura stāvokļa un lieluma. Piemēram, nopulēts viens VW Lupo priekšējais lukturis izmaksās 10EUR,  bet VW Sharan (mk2) cena par vienu nopulētu priekšējo lukturi sastādītu 15EUR. 


Atpiķošana + ievaskošana: 20-40EUR